Przełaje 2010

07 października 2010 roku odbył się Finał Powiatowy w biegach przełajowych w Strzelcach Opolskich. W skład reprezentacji  naszej szkoły zakwalifikowało się  15 uczniów: Magdalena Janczura (VI a), Grażyna Janczura (Vb), Magda Swaczyna (Vb), Patryk Gola (VIa), Jan Baranowski (Vib) , Andrzej Sladek (Vb), Daniel Hirsz (Ivb), Mateusz Sotor(IVa), Damian Waloszek(IVa), Patryk Janek(Va), Angelika  Klencz(VIb), Martina Namyślik(VIb), Nikola Lukaszczyk(VIb),  Paweł Swaczyna(VIb), Justyna Radecka(IVa).

Biegi odbyły się w 2 kategoriach wiekowych: klasy IV-V oraz klasy VI.  Jako pierwsze wystartowały dziewczynki młodsze a wśród nich Justna, Magda i Grażyna. Po  pokonaniu dystnasu 1000 metrów na mecie jako pierwsza  zameldowała się Magda Swaczyna zdobywając tym samym awans do finału wojewódzkiego. Kolejna z naszych reprezentantek, Grażyna Janczura uplasowała się na 5 miejscu i również awansowała do dalszych zawodów. W kolejnym biegu 2 miejsce zajęła Magda Janczura (awans do finałów) ,a 6 była Nikola Lukaszczyk.W biegach chłopców  najlepiej zaprezentowali się Patryk Janek oraz Paweł Swaczyna ,którzy minimalnie przegrali awans o finał wojewódzki zajmując  6 miejsca.

13 października 2010 odbył się Wojewódzki Finał w biegach przełajowych w Lasocicach. W zimny, pochmurny dzień do walki o najwyższe laury stanęły trzy nasze dziwczyny: Magda i Grażyna Janczura oraz Magda Swaczyna.  Niestety na tym etapie rywalizacji naszym reprezentantkom nie poszło już tak dobrze jak na zawodach powiatowych. Mimo to należy podkreślić, że Magdy i Grażyna dały z siebie naprawdę wszystko kończąc swoje biegi  na „ostatnich nogach”.

Wyniki dziewcząt: Magda Janczura – 26 miejsce,Magda Swaczyna  – 30 miejsce,Grażyna Janczura  – 34.